Manchester City kalon në finale

24 janar 00:13

Manchester City e ka mposhtur Burton Albion me rezultatin minimal 1-0, dhe atë të përgjithshëm 10-0, pasi në ndeshjen e parë kishte shënuar fitore me rezultatin 9-0.

Skuadra e Pep Guardiolas ka kaluar në finale të “Carabao Cup”, kurse nga fillimi në portë ishte portieri i kosovar, Arijanet Murici.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi argjentinas, Kun Aguero, në minutën e 26’ të takimit.

Portieri 20-vjeçari në këtë stinor me Man City ka luajtur në pesë ndeshje, ku i ka pranuar vetëm dy gola.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sevilla ka shënuar fitore të pastër me rezultatin 2-0 ndaj…