Manchester United befason me transferimin nga Real Madridi

29 dhjetor 2017 | 20:19

Mateo Kovacic mund të dal nga Real Madridi në janar.

Në skuadrën e Real Madridit, konkurrenca në mesfushë është e madhe me lojtar si Modric, Kroos e Casemiro, dhe kjo mund të shtyjë reprezentuesin kroat të mendojë ndryshimin e skuadrës.

Është Manchester United që po interesohet për shërbimet e tij. Jose Mourinho pëlqen shumë lojën e kroatit të talentuar, të cilit mund t’ia besojë rolin e Michael Carrick në mesfushë.

Thuhet se Jose Mourinho tashmë ka përgatitur ofertën për Kovacicin, që Real Madridit i është bashkuar nga skuadra e Interit./Lajmi.net/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Kadri Kastrati,…