Mbappe refuzon Realin: Nuk largohem nga PSG-ja

16 korrik 2018 | 17:19

Pas largimit të Cristiano Ronaldos nga “Santiago Bernabeu”, klubi spanjoll i Real Madridit kërkon me patjetër që të gjejë një zëvendësues.

Emri që jo pak herë u përmend ishte ai i 19-vjeçarit, Kilian Mbappe. Lojtari francez u ble vjet nga PSG-ja për shifrën e 180 milionë eurove.

Ndërkohe që me kalimin e lojtarit te ekipi kampion i Spanjës ai ka rritur nivelin e tij madje e tregoi edhe në Botëror se çfarë është në gjendje të bëjë. Në lidhje me një largim nga PSG-ja, Mbappe ka deklaruar: “Është vetëm fillimi për mua dhe jam në hapat e parë. Dua të qëndroj këtu dhe të vazhdoj rrugën që kam nisur. Jam një lojtari i PSG-së dhe nuk largohem”.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndërkohë që edhe ky Botëror përfundoi, kanë dalë edhe formacionet…