Mbi 2 300 viktima nga tërmetet në Turqi dhe Siri

06 shkurt 16:11

Më shumë se 2 300 njerëz kanë humbur jetën në Turqi dhe Siri nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 7.8 ballësh të Rihterit, i cili ka goditur të dyja vendet mëngjesin e hershëm të së hënës dhe lëkundjet tjera pas tij.

Qindra persona besohet se ende janë të ngujuar nën rrënoja dhe numri i viktimave pritet të rritet. Punonjësit e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet mes rrënojave nëpër qytete dhe në vendbanimet në të gjithë zonën.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tenisti zviceran Roger Federer, në një intervistë për CNBC, ka…