Mbi 50 mijë aplikime për subvencionim të teksteve shkollore, ankesat nuk mungojnë

28 gusht 2023 | 22:14

Platformës e-Kosova për subvencionim e teksteve shkollore dhe materialeve shkollore, deri në mëngjesin e së hënës, i janë drejtuar 51 mijë e 200 aplikues.

Kjo shifër, është dhënë nga zyrtarë të Ministrisë së Arsimit.

Megjithatë, mësimdhënësit, janë duke u ballafaquar me ankesa nga prindërit mbi procesin.

Kështu të paktën tregon Drita Bajrami, mësimdhënëse në fshatin Shkabaj të Obiliqit, që adreson disa prej problemeve që i kanë mbërritur asaj.

“Bashkëpunimin që e kam me prindërit në rrjete sociale, ata kanë reagime të mëdha. Nuk po u pëlqen aspak kjo metodë e re tash që ata vet t’i blejnë ato libra e vazhdimisht po na shkruajnë që nuk janë të kënaqur me reformën e re. Shumica e prindërve janë në punë. Po bëhen tollovi të mëdha nëpër librari”, ka thënë mësimdhënësja, Drita Bajrami për RTV Dukagjinin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga Michael Levin “Fox News” Sapo mbusha 45 vjeç... për…