Mbidoza dyshohet të jetë shkaku i vdekjes së grimeres Obërtinca

24 nëntor 15:17

Make-up artisja e njohur Kosovare, Marigona Obërtinca ka ndërruar jetë ditën e sotme. Sipas mediave, ajo që është më e dhimbshme pas ndarjes nga jeta së saj është arsyeja që e çuar drejt vdekjes.

Bëhet e ditur se artisja kosovare ka vdekur nga mbidoza. Ajo prej ditësh ishte shtruar në spital pas përdorimit të tepruar të lëndëve narkotike dhe nuk ka arritur të mbijetonte.

Sakaq, përdorimi i lëndëve narkotikëve në Kosovë është në nivel shqetësues kohët e fundit. Sipas statistikat numri i përdoruesve të drogës po rritet dhe Kosova është duke u përballur me një problem shtesë, pas virusit, përqindje e lartë e përdoruesve të lëndëve narkotike.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në moshën 20-vjeçare, Lucy Dawson, një studente angleze nga Lincoln,…