Mbillen 12 drunj në kompleksin e dëshmorëve në “Gradish”

08 maj 2018 | 15:21

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e “Javës së heronjve dhe dëshmorëve të komunës së Rahovecit”, kryetari i kësaj komune, Smajl Latifi, i shoqëruar edhe nga Ervin Hoxha, drejtor i DKRS-së dhe Vajdin Berisha, kryetar i OVLUÇK-së në Rahovec kanë vizituar të martën kompleksin përkujtimor në vendin e quajtur “Gradish”, i cili gjendet në mes të fshatrave Xërxe dhe Gexhe.

Gjatë kësaj vizite, kryetari Latifi dhe zyrtarët tjerë që ishin në vizitë, kanë mbjellë 12-të drunjë dekorativ në këtë kompleks përkujtimor.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Delegacioni i Kosovës, i kryesuar nga ministri i Financave Bedri…