Më 3 dhjetor mbahet akademi përkujtimore për heroin Hyzri Talla dhe bashkëluftëtarët e tij

30 nëntor 19:23

Me rastin e 20-vjetorit të rënies për liri të heroit të kombit, Hyzri Talla, dhe bashkëluftëtarëve të tij, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi, më 2 dhjetor në orën 11:00 mbahen homazhe te vendi i rënies në Bregun e Diellit, pastaj nga ora 12:30 homazhe në varrezat e dëshmorëve në Penuhë te varri i Hyzri Talles dhe Afrim Maliqit, si dhe në Shajkovc te varri i Ilir Durmishit.

Ndërkaq më 3 dhjetor në orën 12:00 në Teatrin Kombëtar, për nder të heroit98 të kombit Hyzri Talla dhe bashkëluftëtarëve të tij, mbahet akademi përkujtimore nën patronatin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk do…