Meta: Prizreni, Frashëri dhe Vokshi po rikthehen në Prizren për të na bërë bashkë

25 nëntor 16:27

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka deklaruar se është nderuar me prezencën e tij në përurimin e shtatoreve të tre liderëve historik të Prizrenit, Ymer Prizrenit, Abdyl Frashërit dhe Sylejman Vokshit.

Ai ka thënë se këto tri figura po rikthehen në Prizren, duke i bërë bashkë të gjithë në nderim të tyre.

“Të përfitojmë nga ky moment, të bëjmë thirrje të bashkëpunimit dhe bashkimit të të gjithë shqiptareve në interes të prosperitetit të kombit tonë”, ka thënë Meta.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Projekti vjen nga Kina dhe ka të gjitha karakteristikat për…