Meta: ShBA-ja, gjithmonë kampione e lirisë dhe drejtësisë

17 nëntor 15:27

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është takuar në Tiranë me ambasadorin Sam Brownback, të ftuarin special sikurse e ka prezantuar ai.

Meta në llogarinë e vet në “Facebook” ka shkruar se së bashku me ambasadorin do të jenë nesër ( e hënë) në një Konferencën për lirinë fetare.

“Një kënaqësi e veçantë të kem Ambasadorin Sam Brownback në Tiranë si mysafirin tim special. Do të jemi së bashku nesër në Konferencës për Lirinë Fetare. ShBA-ja gjithmonë një kampion i lirisë dhe drejtësisë. Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane!”,  ka shkruar Meta.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës,…