Milaim Zeka bën thirrje për votimin e demarkacionit

22 shkurt 2018 | 11:14

Deputeti i Nismës për Kosovës, Milaim Zeka, para fillimit të seancës të jashtëzakonshme për ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, u ka bërë thirrje deputetëve për votimin e kësaj marrëveshje.

Ai ka thënë se kush voton kundër kësaj marrëveshje është kundër lirisë së lëvizjes se lirë të qytetarëve dhe kundër interesit shtetëror.

Zeka ka ftuar edhe deputetët e Vetëvendosje që të votojnë pro demarkacionit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetët e Vetëvendosjes kanë arritur në Kuvendin e Kosovës ku…