Milani interesohet për Xhakën

07 nëntor 2019 | 19:27

AC Milan është duke u treguar i interesuar për futbollin shqiptar të Arsenalit, Granit Xhaka.

Ky i fundit po kalon një periudhë të keqe në skuadrën angleze pasi gjatë zëvendësimit në ndeshjen ndaj Crystal Palaces pati një përplasje me tifozët dhe më pas ai nuk u grumbullua në disa ndeshje nga trajneri Emery, gjithashtu i është hequr edhe shiriti i kapitenit.

Mediet kanë raportuar në Angli se Xhaka mund të shitet në janar, kurse në nën tjetër Milani ka shprehur dëshirën që ta transferojë mesfushorin që mbron ngjyrat e Zvicrës.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, duhet të…