Milani mund ta bëjë lëvizjen për Dybala, por ka një kusht

22 qershor 14:12

Milani mund të tentojë transferimin e Paulo Dybalas.

Ylli argjentinas, Paulo Dybala është pa skuadër, pasi kontrata e tij me Juventus ka skaduar.

Lojtari është duke kalkuluar opsionet për të ardhmen. Tani është thënë se Milani mund të bëjë një lëvizje.

Megjithatë,  ai kishte një pagë të lartë, dhe ka një kërkesë të lartë për pagën e ardhshme.

Milani, me situatën aktuale financiare, nuk mund të sigurojnë një të tillë. Ata kanë nevojë të shohin një ulje në kërkesën për pagë nga argjentinasi.

Në rast se Dybala pajtohet për një pagë më të ulët, Milani mund të jetë skuadra që i jep një kontratë lojtarit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Menjëherë pas bujës që shpërtheu për ndarjen e Shakirës nga…