Milani përballet në Serie A dhe Ligën e Kampionëve me Napolin, ky është reagimi i Piolit

30 mars 11:37

AC Milan do të përballet të dielën me Napolin në Serie A, kurse me pas do të ketë edhe dy përballje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Trajneri Stefano Pioli ka thënë se Napoli është një skuadër shumë e fortë, por se kuqezinjtë synojnë të ecin tutje në Ligën e Kampionëve.

“Ne do të luajmë të dielën në kampionat, por kjo është një gjë tjetër. Në Ligën e Kampionëve do të ketë edhe dy ndeshje të tjera. Napoli është një ekip shumë i fortë, ata kanë lojtarë të mrekullueshëm, ata po bëjnë një kampionat fantastik, por Liga e Kampionëve është Liga e Kampionëve. Të tetë skuadrat e mbetura janë të forta, do të ketë vështirësi për të gjithë, por gjithashtu do të ketë stimuj dhe motivim të madh për të bërë mirë. Sinqerisht, kur Napoli humbi lojtarë të rëndësishëm në verë dhe mori dy lojtarë të fortë që nuk njiheshin dhe nuk vlerësoheshin në futbollin tonë, ishte e vështirë të parashikohej se ai mund të luante këtë lloj futbolli”, ka thënë Pioli.

“Më pas ai tregoi vazhdimësi, forcë dhe forcë të madhe dhe cilësitë, i ka të gjitha karakteristikat e ekipit të madh. Por askush nuk mund të jetë perfekt apo i pathyeshëm. Sinqerisht, nuk do të preferoja të ndeshesha me një italiane. Në Ligën e Kampioneve është më mirë të përballesh me një klub të huaj. Napoli është shumë i fortë, por ne duam të afirmohemi në këtë turne”, ka deklaruar Pioli.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qytetarë të shumtë janë duke i dhënë përkrahje marshit të…