Ministri Arben Vitia tregon se kur rikthehen aktivitet sportive

29 prill 00:28

Ministria e Shëndetësisë ka paraparë largimin e masave izoluese për parandalimin e pandemisë me virusin korona për një fazë prej rreth tre muajsh.

Fillimi i aktiviteteve sportive dhe kulturore do t’i përkasë fazës së tretë, e cila do të fillojë pas 15 qershorit.

Sipas këtij drafti të vendimit, kampionatet sportive në vend s’do të mund të rifillojnë edhe për një muaj e gjysmë. Edhe pas fillimit të tyre, të pranishme do të jenë disa kufizime, ku nuk përjashtohet mundësia që evenimentet sportive të luhen pa shikues.

Lajmin për rifillimin e aktiviteteve sportive në qershor e ka konfirmuar edhe Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

“Aktivitetet sportive do të fillojnë në fazën e tretë, pra në qershor”, u shpreh ai në “Rubikon”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, përmes një postimi…