Ministri Bytyqi ngushëllon familjen Çapriqi

15 janar 2018 | 11:37

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, i ka shprehur ngushëllime familje Çapriqi për vdekjen profesorit dhe poetit, Basri Çapriqi.

“E nderuara familje Çapriqi, me dhembje të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj, profesorit dhe poetit tonë, Basri Çapriqi. Profesor Çapriqi një pjesë të madhe të jetës së tij ia kushtoi arsimimit të brezave të rinj, duke dhënë kështu një kontribut të madh në zhvillimin e arsimit të lartë, e në veçanti të Universitetit të Prishtinës. Përkushtimi i tij në punën me studentë, por edhe emri i tij si poet, e vendosin profesor Çapriqin në një vend të respektuar në memorien e arsimit dhe letërsisë. Ju lutem që në emër të Ministrisë së Arsimit, të Shkencës dhe të Teknologjisë dhe në emër timin, t’i pranoni ngushëllimet më të sinqerta”, është thënë në telegramin e ngushëllimit të ministrit Bytyqi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në ditën e parë të fillimit të gjysëmvjetorit të dytë…