Ministri Bytyqi uron Pashkët ortodokse

20 prill 2019 | 23:06

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) , Shyqiri Bytyqi ka uruar qytetarët e besimit katolik festën e Pashkëve.

Ai në një postim në profiline vet në “Facebook”, ka shkruar se shpreson në një bashkpunim  në rritje, çdo herë për qëllime pozitive, për vendin dhe komunitetin!

 

Postimi i plotë i Bytyqit:

Gëzuar Pashkët!

Në këtë ditë të veçantë për besimtarët e besimit katolik, uroj që sa më shumë të ketë dashuri, paqe, harmoni, e çdo gjë të mirë në familjet e të gjithëve!

Me rastin e Pashkëve, uroj dhe shpresoj në sa më shumë besim tek njëri-tjetri, shpresoj në një bashkëpunim në rritje, çdo herë për qëllime pozitive, për vendin dhe komunitetin!

 

Gëzuar!

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Alternativa-s, Ilir Deda, ka thënë se Kosovën e…