Ministri Pacolli bashkëbisedim me 75 europarlamentarët

20 mars 2018 | 13:45

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, sot në Bruksel, ka mbajtur një fjalim dhe bashkëbisedim të paraparë më herët me 75 europarlamentarët e Komitetit të fuqishëm për Politikë të jashtme, AFET, udhëhequr nga David McAllister.

“Sot në Bruksel, në një fjalim dhe bashkëbisedim të paraparë më herët me 75 europarlamentarët e Komitetit të fuqishëm për Politikë të jashtme, AFET, udhëhequr nga David McAllister. Komiteti krijon opinion dhe përgatit raporte brenda Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave dhe procese të tjera të Kosovës drejt BE-së”, ka shkruar Pacolli në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston…