Ministri Tahiri udhëtoi për në ShBA

31 tetor 2018 | 15:12

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka udhëtuar sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) për një vizitë zyrtare.

Ministri  Tahiri do të takohet me krerët më të lartë të sistemit të drejtësisë si dhe me  përfaqësues nga Departamenti i Shtetit.

Gjatë kësaj vizite ministri Tahiri do të jetë po ashtu edhe panelist në forumin e organizuar nga Banka Botërore “Java për drejtësi dhe zhvillim”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Banka Qendrore e Kosovës (BQK) për të tretin vit më…