Ministria e Mbrojtjes vazhdon t’i mësojë ukrainasit si t’i djegin tankët ruse me koktej molotovi

01 mars 08:33

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës ka postuar instruksione se si të përdoret kokteji i molotovit në luftën ndaj Rusisë.

Qytetarët ukrainas janë treguar shumë aktivë në mbrojtjen e vendit pas agresionit rus, duke iu bashkuar ushtrisë dhe madje në një video, shihen edhe duke djegur një tank me koktej molotovi.

”Shkatërroni! Me zjarr! 🔥 Hidhni nga shtëpia juaj, nga vendi juaj!”, shkruan në postimin e saj ministria.

Disa të rinj ukrainas i kanë vënë flakën një tanku rus teksa po kalonin pranë tij me veturë.

Pamjet janë shpërndarë në rrjetin social Twitter ku shihen të rinjtë duke i vënë flakën tankut rus.

“Jeni të sigurt që dëshironi të keni luftë me këtë komb”, thuhet në postim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qytetarët rusë tashmë po e ndjejnë goditjen e sanksioneve perëndimore…