Monaco shkarkon trajnerin Jardim

11 tetor 14:59

Skuadra e Monacos dhe trajneri Leonardo Jardim, kanë arritur marrëveshje për ndërprerjen e bashkëpunimit katër vjeçar.

Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të Monacos, ku edhe është shprehur mirënjohje dhe falënderim për trajnerin 44-vjeçar. Jardim e ka drejtuar Monacon gati katër sezone, duke qëndruar në bankinë 233 herë, dhe gjatë drejtimit të tij, skuadra franceze ka fituar edhe një titull të kampionit.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vdekjes së…