Monumenti i Skënderbeut në Piazza Albania në Romë

24 janar 2018 | 09:46

Ambasada e Italisë në Tiranë në vitin Mbarëkombëtar të Skënderbeut shpallur nga qeveria shqiptare sjell një foto të monumentit të Skënderbeut vendosur në sheshin Piazza Albania, në Romë.

Në një postim në faqen e saj “Facebook”, Ambasada e Italisë në Tiranë shprehet se “pak njerëz e dinë se në Piazza Albania në Romë gjendet monumenti i Skënderbeut, heroit kombëtar shqiptar”.

Bashkë me postimin e saj, ambasada e Italisë në Tiranë poston dhe foton e monumentit të Skënderbeut në Piazza Albania në Romë

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefja e diplomacisë bullgare Ekaterina Zaharijeva ka deklaruar se ekzistojnë…