Moti sot dhe gjatë vikendit

13 prill 2018 | 07:45

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht i kthjellët.

Vranësira kalimtare mund të ketë në orët e pasditës, kurse temperaturat do të sillen në mes 10 e 23 gradë celsius.

Në ditën e parë të fundjavës pritet të kemi vranësira kalimtare, ndërsa temperaturat nuk pritet të pësojnë ndryshime të qenësishme ato do të sillen në mes 11 e 24 gradë celsius.

Të dielën pritet ndryshim moti, dita pritet të fillojë me vranësira të pjesshme, mirëpo gjatë ditës ato pritet të marrin karakter zhvillimi. Temperaturat do të sillen në mes 11 e 23 gradë celsius.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Fatmir Matoshi, ka…