Napoli – Arsenal, superpërballja në Ligën e Evropës

15 mars 13:20

Pas shortit të Ligës së Kampionëve është hedhur shorti edhe për fazën çerekfinale dhe gjysmëfinale të edicionit të sivjetmë në Ligën e Evropës.

Përballja kryesore do të jetë në mes Napolit dhe Arsenalit.

Çiftet në Ligën e Evropës

Napoli – Arsenal
Villarreal – Valencia
Benfica – Eintracht Frankfurt
Slavia Praga – Chelsea

Gjysmëfinalet

Napoli/Arsenal – Villarreal/Valencia
Benfica/Frankfurt – Slavia Praga/Chelsea

/Epoka e re/ 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara