Navasi kërkohet nga dy klube angleze 

31 janar 16:27

Dean Henderson, portieri titullar i Nottingham Forest në Premier Ligë pësoi një dëmtim në ndeshjen e datës 14 janar ndaj Leicester City.

Trajneri Steve Cooper konfirmoi se numri një i portës së Nottingham do të mungojë nga katër deri në pesë javë, ndaj drejtuesit e klubit kanë nisur nga puna për të gjetur zëvendësuesin e Henderson.

I përzgjedhuri i anglezëve është Keylor Navas për të cilin nuk ka më hapësira tek skuadra e PSG ndërsa titullari i padiskutueshëm është Donnarumma. Ndaj, klubi që në histori numëron edhe dy trofe të Ligës së Kampionëve synon 36-vjeçarin me shumë eksperiencë dhe që mund t’i shtojë garanci Nottinghamit për pjesën e mbetur të sezonit.

Në këtë merkato të janarit, Nottingham është treguar mjaft aktive teksa ka afruar edhe emra si Danilo (mesfushorë), Gustavo (mesfushorë) si dhe sulmuesin (Chris Wood).

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka falënderuar ambasadorin…