Ndahet nga jeta shkrimtari Amos Oz

28 dhjetor 16:53

Shkrimtari izraelit Amos Oz, ka vdekur të premten nga sëmundja e kancerit në moshën 79 vjeçare, ka njoftuar vajza e tij.

“Faleminderit për të gjithë ata që e kanë dashur” ka shkruar në “Twitter”, Fania Oz – Salzberger.

Oz, ka qenë fituesi i çmimeve ndërkombëtare, veprat e të cilit janë përkthyer në shumë gjuhë të botës.
Veprat e tij kanë ndikuar në gjeneratat e izraelitëve, hebrenjve dhe pasuesve në të gjithë botën.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shoqata e Sigurimeve të Kosovës, ka marrë vendim që familjes…