Ndërroi jetë veprimtari i çështjes kombëtare, Hajriz Dobra

27 maj 13:00

Para disa ditësh ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes kombëtare nga Drenasi, Hajriz Rizah Dobra.

Hajrizi ishte veprimtar i hershem i çështjes kombëtare dhe atdhetare, i cili i ishte është përgjigjur thirrjeve të UÇK-së për mbështetje financiare, në kohët më të vështira.

Hajriz Rizah Dobra ishte humanist, njeri i urtë dhe me virtyte të larta njerëzore.

Ai për 22 vjet ka kontribuar edhe për Partinë Demokratike të Kosovës, Dega në Drenas.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Refuzimi i Serge Gnabry për të nënshkruar një kontratë të…