Ndërron jetë Jetullah Qarri – komandant Guri

13 mars 08:47

Ka ndërruar jetë njëri ndër komandantët më të shquar të Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës (UÇK), Jetullah Qarri, i njohur me nofkën komandant Guri.

Lajmin e ka bërë me dije në llogarinë e vet në Facebook, kryetari i Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari.

Postimi i plotë i Xhavit Jasharit:

Ndahet nga jeta njëri ndër komandantet më të shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Jetullah Qarri i njoftur me nofkën Komandant Guri,
Ju njoftoj se varrim bëhet sot
13-03-2018 në ora 16:00 te varrezat Dëshmorve në Gryk të Greqevcit.
Lavdi!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell,…