Në 25-vjetorin e protestave studentore të 1 tetorit ’97, Mavraj viziton liderët e UÇK-së në Hagë

01 tetor 08:29

Njëri nga liderët e Lëvizjes Studentore të 1 tetorit 1997, Muhamet Mavraj, sot do të takojë në Hagë liderët e UÇK-së.

Derisa ka uruar për 25-vjetorin e protestave studentore të 1 tetorit 1997, Mavraj ka thënë se nga të gjallët, në këtë 25 vjetor, askush më shumë sesa këta nuk meriton respektin dhe përkrahjen.

Postimi i plotë i tij në “Facebook”:

Ju pershendes nga Haga!
Urime 25 vjetorin e protestave studentore te 1 tetorit 1997!
Ne kete jubile sot do te perqafohem me strateget e lirise dhe pavaresise se Kosoves. Nga te gjallet, ne kete 25 vjetor, askush me shume sesa keta nuk meriton respektin dhe perkrahjen.
Te falat Tuaja po ua percjelli! E di se i pershendesni

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot (e shtune) mbushen 25 vjet nga protesta e Lëvizjes…