Në gusht vendoset për transferimin e Mbappes në Real

09 qershor 2020 | 15:48

Kylian Mbappe ka qenë dhe mbetet emri i parë në listën e blerjeve të Real Madridit. Klubi “Los Blancos” ndjek prej kohësh sulmuesin francez që nga ana e tij nuk i ka fshehur sinjalet e dashurisë, sidomos në drejtim të trajnerit Zinedine Zidane.

Nëse në merkaton e kësaj vere transferimi në La Liga i talentit të Paris SG është në limitet e të pamundurës, gjithçka mund të mbyllet vitin e ardhshëm. Për të mësuar nëse kjo do të ndodhë duhet pritur vetëm pak muaj.

Sipas së përditshmes madrilene “AS”, Reali mund të arrijë një marrëveshje paraprake për sezonin e ardhshëm, nëse sulmuesi kampion bote nuk e rinovon kontratën e tij me klubin parisien brenda 23 gushtit. Pas kësaj date hyn në fuqi klauzola që i lejon Kylian Mbappes të largohet në verën e vitit të ardhshëm. Deri në këtë moment ky duket se është edhe qëllimi i futbollistit, që nuk ka pranuar asnjë ofertë për zgjatjen e kontratës me Paris SG. Nga ana tjetër, edhe Real Madridi po punon shumë në fshehtësi për ta bindur plotësisht sulmuesin që të transferohet sa më shpejt në La Liga.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka pritur sot në takim…