Në shenjë proteste për luftën në Ukrainë, burri hyn i zhveshur në Vatikan

02 qershor 11:30

Një burrë u ngjit mbrëmjen e së enjtes në altarin qendror të Bazilikës së Shën Pjetrit, në Vatikan krejtësisht i zhveshur në shenjë proteste ndaj luftës në Ukrainë.

Episodi ka ndodhur pak para mbylljes dhe skena është filmuar me smartphone nga disa vizitorë të befasuar dhe është transmetuar në kanalin Telegram “Welcome to Favelas”.

Menjëherë ndërhynë rojet e Vasilikisë dhe disa xhandarë, të cilët e bënë të vishej sërish dhe e shoqëruan në Xhandarmëri për identifikimin dhe marrjen në pyetje fillestare.

Sipas informacioneve të transmetuara nga Reuters, autori i gjestit do të ishte një person me probleme të rënda depresive, i cili thoshte se ka vuajtur për fëmijët e Ukrainës që po humbasin jetën nga bombardimet ruse.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se shoqërimi i…