Nënkryetari Lushtaku inspekton punimet e asfaltimit të rrugëve në Kopiliq

02 gusht 16:11

Nënkryetari i komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtaku, ka dalë në terren së bashku me inxhinierët e kësaj komune për të inspektuar punimet e projektit të asfaltimit të mbi tri kilometrave rrugë, përkatësisht segmente e degëzime në lagjen “Havolli” dhe rruga “Pavarësia” në Kopiliq.

Fotografia e Bekim Hamëz Jashari

Përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” rreth ecurisë së këtij projekti ka shkruar kryetari i Skenderajt Bekim Jashari.

Fotografia e Bekim Hamëz Jashari

Ai ka thënë se ky projekt që është nisur vetëm pak ditë më parë, sipas të gjitha parashikimeve pritet të përfundojë shumë shpejt. “Banorët tanimë nuk do të vuajnë mungesën e infrastrukturës rrugore me standarde të pranuara”, ka shkruar Jashari.

Fotografia e Bekim Hamëz Jashari

Fotografia e Bekim Hamëz Jashari

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka falënderuar futbollistët e kombëtares…