Nëntë të vdekur dhe 548 raste të reja me Covid në Kosovë

07 mars 2021 | 15:06

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e Covid-19 kanë vdekur nëntë pacientë, ndërkaq po ashtu janë konfirmuar edhe 548 raste të reja me Covid.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 301 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 61 986 raste, kurse numri i rasteve aktive është 9 413.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tirana ka mposhtur Kastriotin me rezultatin 2-1, në ndeshjen e…