Nëse e shihni këtë person, kontaktojeni menjëherë Policinë e Kosovës

24 mars 10:52

Policia e Kosovës po kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e një të dyshuar për ngacmim.

“Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale Ngacmim që ka ndodhur më datë 28/02/2023, ora 19:15, në rrugën ‘William Walker’ në Prizren, pranë hyrjes së objektit të banimit ‘RAFII’. Sektori i hetimeve pas marrjes së rastit për hetim ka bërë përpjekje maksimale në ndriçim të veprës penale dhe ka siguruar pamjet nga kamerat e sigurisë të instaluara pranë vendit të ngjarjes ku i dyshuari shihet në filmim”, ka njoftuar Policia e Kosovës.
Policia ka njoftuar se pamjet nga kamerat e sigurisë nuk janë shumë cilësore.

“Andaj edhe pas përpjekjeve të bëra nuk kemi mundur të identifikojmë ende kryesin e kësaj vepre. Vlen të ceket se i njëjti person dyshohet se ka kryer edhe disa raste të tjera të ngjashme në një periudhë disaditore të cilët janë të raportuara në Stacion Policor Prizren. Me qëllimin që të zbulohet sa më pare vendndodhja dhe identiteti i tij, nga Prokurori i Shtetit lëshohet ‘Autorizim’ për publikimin e fotografive të mara nga kamerat e sigurisë”.

“Andaj kërkojmë bashkëpunim nga të gjithë qytetarët, që nëse kane çfarëdo informate , apo din diçka për vendndodhjen e të dyshuarit në foto, të raportojnë policinë në Prizren , apo në cilin do stacion të policisë në Kosovë”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri  i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se beson se…