Newcastle interesohet për Coutinhon

01 prill 13:30

Newcastle United është e vendosur për të nënshkruar me yllin brazilian të Aston Villas, Philippe Coutinho.

Në bazë të asaj që raporton Sport, ideja e krerëve të Newcastle është që ish-lojtarin e Liverpooli ta marrin si transfer permanent.

Coutinho u transferua tek Aston Villa gjatë janarit  si huazim me të drejtë blerje. Gjatë këtij sezoni me shtatë herë kampionët e Anglisë, Coutinho ka shënuar katër gola dhe ka asistuar tri herë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron…