Nga muzika në aktrim, Dua Lipa do të jetë pjesë e filmit “Barbie”

19 maj 16:09

Dua Lipa po hedh hapat e parë në aktrim. Këngëtarja shqiptare me famë botërore do të luajë në filmin e ardhshëm Barbie, raportuan mediat e huaja. 26 vjeçarja thuhet se do t’i bashkohet Ryan Gosling, Will Ferrell dhe Saoirse Ronan në film pasi bëri debutimin me thrillerin “Argylle” këtë vit.

Përflitet se Margot Robbie nuk do të jetë e vetmja Barbie në film, i cili po xhirohet në Mbretërinë e Bashkuar, ku do të luajë përballë Ryan si Ken. “Dua po bën bujë si në muzikë ashtu dhe në filma. Ajo më të vërtetë la përshtypje të mirë në “Argylle” dhe fjalë u përhapën në Hollywood se sa e mirë ishte ajo.”

Emocionuese! Dua Lipa po bën lëvizje në botën e filmit dhe ka marrë një rol të madh në filmin e ardhshëm Barbie, u raportua të mërkurën.

Edhe pse ‘Argylle ‘është një film i madh në vetvete, ‘Barbie’ do të jetë një pjesë e rëndësishme për Dua-n, sepse po bëhet kaq shumë zhurmë për të. Dua po dëshmon se është shumë më tepër sesa thjesht një yll popi. Ajo ka një të ardhme emocionuese në industrinë e filmit,” tha një burim për “The Sun”.

Emocionuese! Dua Lipa po bën lëvizje në botën e filmit dhe ka marrë një rol të madh në filmin e ardhshëm Barbie, u raportua të mërkurën.Interesante: Vjen pasi kanë filluar të qarkullojnë thashethemet se pjesa kryesore Margot Robbie nuk do të jetë e vetmja Barbi në projekt - ku ajo do të luajë përballë Ryan Gosling si KenZonja e zënë: Ndërkohë Dua filloi turneun e saj Future Nostalgia në SHBA në shkurt dhe pas përfundimit të lojës në Mbretërinë e Bashkuar tani po performon në të gjithë Evropën

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Duka dhe Dukesha e Sussex, Harry dhe Meghan Markle, janë…