Nis edhe takimi i fundit për sot, Thaçi – Veseli

01 prill 11:21

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, tashmë ka filluar takimin konsultativ me presidentin Thaçi.

Para Veselit, Thaçi është takuar edhe me kryetarin e LV-së, Albin Kurti dhe atë të LDK-së, Isa Mustafa.

Presidenti nuk ka folur ende për media pas këtyre takimeve. I vetmi që është prononcuar ka qenë kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i cili ka thënë se i ka bërë të qartë presidentit se nuk mund të ketë qeveri të re pa kuvend të ri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një patrullë ushtarake amerikane ka bllokuar një kolonë ushtarake ruse…