Nis seanca ndaj Mustafës, sot dëshmon personi i tretë

04 tetor 11:51

Sot në Gjykatën Speciale në Hagë po mbahet seanca e radhës ndaj ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa.

Mustafa është duke përcjellë seancën përmes video-lidhjes, derisa sot po dëgjohet dëshmitari i tretë.

Dëshmitarët e ZPS-së kanë filluar të dëshmojnë në këtë rast nga data 20 shtator.

Gjykimi filloi më 15 shtator 2021 me deklaratat hyrëse të Prokurorit të Specializuar dhe të përfaqësueses së viktimave.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut kanë rivendosur kanalin…