Nisin punimet për ndërtimin e parkut të ri në lagjen ‘Arbëria’

11 mars 14:02

Komuna e Prishtinës ka bërë me dije se kanë filluar punimet për ndërtimin e parkut të ri në lagjen “Arbëria” në kryeqytet.

Kjo komunë ka theksuar se ky park do të ketë gjelbërim e fusha sportive dhe do të mund të shfrytëzohet edhe nga banorët e lagjes “Kodra e Trimave”.

“Edhe një hapësirë në kryeqytet që deri vonë ishte deponi joformale, po transformohet. Punimet për ndërtimin e parkut të ri në ‘Arbëri’ kanë filluar sot. Parkun me gjelbërim e fusha sportive do të mund ta shfrytëzojnë banorët e lagjes ‘Arbëria’ dhe ‘Kodra e Trimave’. Revitalizimi i hapësirave me gjelbërim po e ndihmon zhvillimin e qytetit drejt jetesës së shëndetshme”, ka njoftuar Komuna e Prishtinës.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barcelona po përgatitet për ndeshjen e kthimit kundër Lyonit. Sfida…