Nisma mbledh urgjent Kryesinë

30 mars 2018 | 18:16

Kryesia e Nismës Socialdemokrate pritet të mbajë një mbledhë urgjente. Në këtë mbledhje pritet të diskutohet rreth zhvillimeve të fundit politike në vend.

Përfaqësues të lartë të Nismës kanë kritikuar veprimet e djeshme, ku janë arrestuar disa zyrtarë të kolegjit “Mehmet Akif”. Mbetet të shihet nëse Nisma do të marrë ndonjë vendim përkitazi me zhvillimet në vend.

Ndryshe, vendi po kalon në një periudhe të tensionuar pas zhvillimeve të fundit në veri të vendit dhe arrestimet e djeshme të shtetasve turk. Kryeministri Ramush Haradinaj ka liruar të premte nga detyra drejtorin e AKI-së, Driton Gashi dhe ministrin e Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Drejtori ekzekutiv i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Ismet Kryeziu,…