Nisma Socialdemokrate i bën pesë vjet

28 shkurt 2019 | 10:14

Sot bëhen pesë vjet që kur është themeluar Nisma Socialdemokrate.

Me këtë rast në Hotel Emerald nga ora 17:30 do të organizohet një pritje për anëtarët dhe simpatizantët e saj! 

Të pranishmeve me një fjalë rasti do t’ju drejtohet kryetari i këtij subjekti politik, Fatmir Limaj.

Kjo parti politike, u themelua nga dy ish-zyrtarët e lartë të Partisë Demokratike të Kosovës, Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj, e cila fillimisht quhej Nisma për Kosovën.

Sot Nisma është pjesë e Qeverisë aktuale, së bashku me PDK-në, AAK-në dhe AKR-në.

Kryetar i kësaj partie është Fatmir Limaj, ndërsa Jakup Krasniqi kryetar i Këshillit Kombëtar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkolla e mesme teknike “Anton Çetta” në Skënderaj, kishte fatin…