Një i vdekur dhe 21 raste të reja me Covid në Kosovë

03 nëntor 2021 | 15:00

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga 1.893 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar një rast i vdekjes.

Edhe të mërkurën janë shëruar 16 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.386. Në total numri i rasteve aktive është 445.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.639 doza të vaksinës kundër Covid-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.572.626 doza të vaksinës.

Deri më sot 733.108 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gazetarja e njohur, Paloma, e cila ka pak ditë që…