Notari 99-vjeçar thyen rekordin botëror në Australi

04 mars 11:57

Një notar 99-vjeçar australian ka thyer një rekord botëror për moshën e tij në not, në stilin e lirë 50 metra.

George Corones theu rekordin e vendosur prej 56.12 sekondash në një ngjarje zyrtare në Queensland, një etapë e re për kategorinë nga 100 në 104 vjeç.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Behxhet Sh. SHALA - BAJGORA Rezistenca dhe shpirti i pamposhtur:…