Nushi i PSD-së: Kurti rrejti, e lëshoj bajrakun për ‘presidentin jopartiak’

14 janar 14:49

Zyrtari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Nol Nushi, e ka rikthyer në vëmendje një deklaratë të kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë negociatave të vitit 2019 ndërmjet LV-së dhe LDK-së për formimin e qeverisë.

Atëherë Kurti kishte thënë se presidenti nuk duhet të jetë figurë partiake. Ndërsa sot, Nushi ka thënë se ai “rrejti” dhe “e lëshoi bajrakun”.

“A ju kujtohet kur ne negociatat ndërmjet LV-së dhe LDK-së për ta formuar qeverinë, Albini thojke që presidenti nuk duhet me qenë figure partiake. Rrejti apet, e lëshoj bajrakun apo jo??”, ka shkruar Nushi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D), më anë të një letre…