O’Connelli kërkon zbardhjen e rastit të Ivanoviqit

16 prill 14:50

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka kërkuar nga autoritetet shtetërore që ta hetojnë vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq.

“Dje u bënë tre muaj që nga vrasja e Oliver Ivanoviq. Vazhdon të mbetet jashtëzakonisht e rëndësishme që kjo dhe vrasjet e tjera të hetohen tërësisht, dhe përgjegjësit të vihen para drejtësisë”, ka shkuar O’Connelli në llogarinë e vet në “Facebook”.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu, në…