Osmani: Koordinimi i vazhdueshëm me partnerë, boshti i suksesit dhe arritjeve kulminante të Kosovës

01 mars 2024 | 23:20

Në panelin e liderëve në Forumin Diplomatik në Antalya, presidentja Vjosa Osmani ka folur për Kosovën si shembull suksesi i angazhimit diplomatik në dobi të lirisë e demokracisë.

Ajo ka thënë se fuqia e aleancave, angazhimi për dialog dhe koordinimi i vazhdueshëm me partnerë në çdo etapë të historisë së Republikës sonë janë boshti i suksesit dhe arritjeve kulminante të Kosovës.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se janë…