Osmani në 24 vjetorin e masakrës së familjes Berisha: Të mbijetuarit janë dëshmia gjenocidit ndaj shqiptarëve të Kosovës

26 mars 18:15

24 vjet më parë ndodhi masakra e tmerrshme ndaj një familjeje të tërë.

46 anëtarë të familjes Berisha u masakruan në pragun e shtëpisë, ndërsa kufomat iu bartën gjetiu.

Fati deshi që tre nga ta, Vjollca me të birin dhe Shyhretja të shpëtonin.

“Sot ata e mbajnë gjallë kujtimin për anëtarët e vrarë dhe kujtesën për gjenocidin ndaj nesh. Ata janë kujtesa e dëshmia e këtij gjenocidi ndaj shqiptarëve të Kosovës”, ka përkujtuar tutje Osmani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka vizituar ish krerët e…