Osmani në KS të OKB-së: Kosova, vendi me pro BE-së dhe NATO-s në rajon

22 prill 2024 | 17:23

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në fjalën e saj në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB), ka thënë se Kosova është vendi me pro Bashkimit Evropian dhe pro NATO-s në rajon.

Ajo ka thënë se për 16 vjet shtet, Kosova ka shënuar progres në pothuajse të gjithë fushat.

Osmani ka thënë se këtë progres e kanë pasqyruar edhe organizatat më serioze në botë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, e ka përmendur sërish në…