Osmani në takim me kryeministrin bullgar: Diskutuam për anëtarësim në NATO

10 korrik 2024 | 11:11

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, në margjina të Samitit të NATO-s.

Osmani ka thënë se biseda është fokusuar në partneritetin e fortë ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë dhe angazhimin tonë të përbashkët për stabilitetin dhe sigurinë rajonale.

“Gjithashtu diskutuam edhe për aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO dhe mbështetjen e vazhdueshme nga partnerët tanë bullgarë”, ka shkruar Osmani në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Plot 64 skuadra do të paraqiten në edicionin 2024/2025 të…