Osmani për kadetët që diplomuan në West Point: Do të kthehen për ta mbrojtur Kosovën

28 maj 2024 | 12:10

Andrin Vuthaj dhe Vesa Ibrahimi, janë dy kadetët e Forcës së Sigurisë që diplomuan në “West Point”, akademinë ushtarake më prestigjioze në botë.

I pranishëm në ceremoninë e diplomimit ishte edhe presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden.

Pas këtij suksesi ka reaguar edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Osmani tha se ata do të kthehen në FSK për ta mbrojtur vendin.

“Ja si duket ekselenca!”, tha Osmani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Ëndërr që u bë realitet”, ky ka qenë reagimi i…